„Kiskorom óta szerettem a humort. Nagyon nagy Monty Python-rajongó is voltam, szerettem a L\'art Pour L’art előadásokat, a szüleim nézték az Esti Showdert is, amire egy idő után magam is rákattantam.
Aztán jött a Showder Klub, és annak nyomán rájöttem: én is humorista szeretnék lenni, ezért rákerestem, hogy hol lehetne ezt művelni.
Így találtam rá a Fiatal Félőrültek Fesztiváljára a Dumaszínházban. Ott minden este a nézők választottak szavazással egy győztest, azt, aki a legjobban tetszett nekik. Jelentkeztem, majd rögtön a legelső estét meg is nyertem. Utána elmentem még egyszer, mert ezt havi rendszerességgel szervezték, és azt is megnyertem.
Ezt követően elkezdtem fellépegetni, egy idő után pedig jött a Comedy Central és a Rádiókabaré.” - meséli rögös pályafutásának kezdeteit a mindössze 26 esztendős Gaál Dániel, aki még az egyetemi tanulmányai mellett is stand-upos karrierét építgeti.
Olyannyira elkötelezett a humor irányába, hogy még a következő szakdolgozatát is e témában kívánja megírni a másoddiplomás képzés végén. Igaz, nem is volt sok más lehetősége, ha humorizálni akart, mivel a szülei mindketten pedagógusok, neki tehát igen jól kellett mindig is teljesítenie az iskoláiban, ha emellett még a hobbiját, vagyis a stand-upot is űzni kívánta.
A családi háttér persze műsoraira is erőteljesen rányomja a bélyegét, hiszen estjeiben önnön sorsát ”énekli meg”, amely csakugyan elég összetett problematikával rendelkezik, ellenben rendkívül szórakoztató.
Gaál Dani történeteit Ön is meghallgathatja a Fábry következő, november 16-i adásában, a Dunán, amit nagy kár lenne kihagynia, hiszen garantáljuk, hogy sírni fog rajtuk - a nevetéstől, biztosan!
H | K | Sz | Cs | P | Sz | V |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
H | K | Sz | Cs | P | Sz | V |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
H | K | Sz | Cs | P | Sz | V |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 31 |
A századik adásban a showmester rácsodálkozott a magyar borokra. Sokan vannak, finomak és szépek, azt gondolta, jól van ez így.
De hogy minden üveg mögött ott duruzsol néhány szomelié, azt már túlzásnak vélte. Annál is inkább, mert a családi Kincses Kalendáriumból úgy tudta, hogy a jó bornak egy szomelié is sok.
Na de mi van nemzeti italunkkal, a vízzel?!
Azt ki mondja meg, mit és hogyan élvezzünk benne?
A felismert hiány huzatában, a showmester jelentőségében csak a rezsicsökkentéshez hasonlítható lépésre szánta el magát, amikor megteremtette Magyarország, sőt Európa, sőt a Világ első vízszomeliéját.
A Mester az alkotói magány teljes zárójelbe tételével, előbb a büfében majd a színfalak mögött spontán létrejött szakértői kollektíva valamint két csínos múzsa támogatásával, mondhatni ecsetvezetésével vetette vászonra egyedülálló Fábry-vízióit.
A látomás megragadásának és rapid rögzítésének csak a hajszárító teljesítménye szab határt.
A mű elkészült, az Alkotó mégsem pihen.
Szóban is leleplezi a képet.